Dílny

Přijďte se na vlastní oči podívat a vlastníma rukama si vyzkoušet aktivity, které znáte jen z doslechu.

Komiksový workshop

Galerie Klatovy Klenová

Zajímalo by vás, jak vznikne z obrázků příběh? A jak vytváří komiks opravdoví profíci? Zapojte se do našeho komiksového workshopu, o své přístupy, dovednosti i nápady se s vámi rádi podělí umělci z Česka i Německa Barbora Šalamounová a Paul Rietzl.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Workshop historických řemesel

Historický park Bärnau-Tachau + Archeopark Čechy Bavorsko + Katedra archeologie FF ZČU v Plzni + Katedra historie FPE ZČU v Plzni + Západočeské muzeum

Naši předci dovedli vytvářet krásné věci. Jejich řemeslné výrobky nás dodnes fascinují svou uměleckou hodnotou. Pojďte se na chvíli stát pravěkým sochařem nebo středověkým řemeslníkem. Vyzkoušet si také budete moci práci archeologů, kteří tyto poklady dávných časů pro nás objevují.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Sklářská dílna

Sklářská škola Nový Bor + Glasfachschule Zwiesel

Jedna z krásných věcí, která Čechy a Němce spojuje, je tradice sklářského řemesla. A aby to nebyla jen taková vzdálená povídačka, skláři z Nového Boru přivezou do Plzně sklářskou pec. Společně se skláři z bavorského Zwieslu předvedou, jak křehká krása vzniká.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Digitální workshop

Knoflík + Jugendbildungsstätte Waldmünchen

Digitalizace! Začíná být všude kolem nás, technika kam se podíváš… Chtěli byste se naučit programovat? Prosím, beze všeho… vezměte do rukou technické hračky, které pro Vás Knoflík s Jugendbildungsstätte Waldmünchen připravili, a naučte se to. Zjistíte, že není čeho se bát a že lego-robot vás bude poslouchat na povel.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Jazykově-kreativní workshop

Centrum Bavaria Bohemia

Je možné jazyk zažít? A je možné jazyk zhmotnit? V Centru Bavaria Bohemia v Schönsee ročně realizují stovky aktivit, které propojují Čechy a Němce. Pravidelné výpravy na netradiční cesty, jak se dorozumět s přeshraničním sousedem, podnikají dennodenně. Třeba i Vám konečně pomůžou setřást obavy z němčiny.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Kreativní workshop

DEPO2015

Že mají Češi zlaté ručičky, to je známá věc. Němci nic takového o sobě neříkají, ale šikovní umí být taktéž. V dílně, kterou provozuje DEPO2015, si mohou malí i velcí kutilové vyzkoušet stavbu modelu letadla. 

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Pekařský workshop

Labská škola Pardubice + Berufszentrum Wiesau

Žáci z Pardubic pravidelně jezdí „do Německa na zkušenou“. Ve světě mají možnost naučit se něco nového, originálního, něco, čím vyniknou – zkušenosti z ciziny se jim budou v životě rozhodně hodit. A protože Češi i Němci mají rádi perníčky, budete je moci ochutnat v jejich kreativní dílně.

Dílnu můžete navštívit od 12:00 do 19:00 hodin.

Další program dasFestu