Divadlo

Pouliční divadelníci z Česka i Německa k Vašim službám!

Honza Pták

Studio DAMÚZA

12:30-13:00

Byl jednou jeden Honza. Honza byl pták. Na jednoho ptáka docela velký příběh. Loutková pohádka o tom, kam až můžete dojít, když neumíte lítat. Dva vypravěči, jedna loutka, vozembouch a něco jako flašinet.

Dětský cirkus (Základní škola a Mateřská škola Kařez)

13:15-13:45

Vystoupení žáků a absolventů Základní školy v Kařeze s cirkusovým uměním. Toto umění se již sedm let učí od svých německých přátel z Coburger Kinder- und Jugendtheater. Uvidíte žonglování s talíři, diaboly, šátky, míčky, cvičení na rollo bollo, s obručí a švihadlem a akrobaty. Zvládli byste něco takového taky?

Vysoké snění

V.O.S.A.

14:30-15:30

Vysoké snění je při každém představení unikátem – je to představení bez repríz, ale s nespočtem premiér. Pracuje stylem site-specific na každém místě, kde se odehrává. Jak potvrdilo publikum v mnoha evropských i světových městech, V.O.S.A. Theatre vytváří z ulice jedno velké jeviště, spontánně zapojuje balkony, kandelábry, ale hlavně diváky.

Zuna

Divadlo Continuo

14:00-15:00

Autorská loutková pohádka „ZUNA“ je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa. Zpracovává téma odpovědnosti za vlastní rozhodnutí, překonání strachu a síly našich činů. Vypráví o malé holčičce s neobyčejně kouzelným darem, která se ocitla ve světě lidí. Brzy však pozná, co zloba, chamtivost a nevraživost dokáží napáchat s láskou a našimi nejhlubšími sny. Putuje neznámým světem a na své cestě objeví sílu přátelství a laskavosti tam, kde je ostatní lidé nevidí a nikdy nenaleznou… Nebo copak vy jste někdy slyšeli, co si vyprávějí žížaly? Ne? Tak to byste tedy měli…

DATA: nikdy-privat-nie (čojč, A BASTA!)

15:15-15:45

Na svém soukromí si každý z nás velmi zakládá. Přesto ale necháváme v podstatě kohokoli, aby o nás shromažďoval takřka jakékoliv informace. Divadelní projekt česko-německé kulturní sítě čojč dostává do veřejného prostoru témata, která v něm, byť virtuálně, jsou již dávno: svět bez tajemství, kontrola, algoritmy, big data, digitální svět. Všimnete si jich, když se Vám postaví přímo do cesty? A propos, jak se daří Vašemu soukromí?

Moving Orchestra

CreWcollective

15:00-16:00

Projekt Moving Orchestra se vyvinul z dlouhodobého zájmu jeho českých a německých členů o improvizaci a její uplatnění na současné scéně živého umění. Improvizace na jevišti je jedna z nejodvážnějších disciplín – od performera vyžaduje bytí v momentu, soustředění, napojení se na situaci a diváka. Divák má naopak možnost přímo se účastnit tvůrčího procesu a spolu s performerek zažít momenty rozhodování, výzvy a interakce s ostatními na jevišti.

Další program dasFestu