Hudba

Hudební slasti pro uši i duši.

Slza

13:15-14:15

Popová kapela složená z dvojice Petr Lexa a Lukáš Bundil vstoupila na českou hudební scénu raketovým startem, umístěním v anketě Český slavík (skokan roku) a platinovou deskou za debutové album Katarze. Energické pop-rockové kytarové aranže a české texty, na kterých spolupracují s Ondřejem Ládkem (a.k.a. Xindl X), zaručeně navodí v plzeňských ulicích romantickou atmosféru.

Teepee

14:30-15:30

Domácí plzeňské indie folkové duo Teepee, neboli Tereza Lavičková (Teera) a Miroslav Patočka (Mason) svoje buskerské kořeny nezapře. V klidné, dálkami a melancholií naplněné tvorbě proplétají svoje hlasy a podkreslují výraznou akustickou kytarou místy doplněnou o samply a syntetické plochy. Ideální na zasnění se v pozdně květnovém odpoledni.

Hundreds (DE)

16:30-17:30

Sourozenci Phillip a Eva Milneovi svým syntetickým rockem okouzlili celou Evropu. Melancholie a temné podtóny, Evin sametový hluboký hlas a Phillipova bluesová elektroakustická kytara či piano, orchestrální doprovod, někdy ale také čistě elektronické, pomalé beaty, snesou srovnání například s Massive Attack nebo Hooverphonic. Prostě balzám na (d)uši.

Mydy Rabycad

18:30-19:30

Kapela, která žánrově osciluje někde mezi electropopem a electroswingem si na Das Fest odskočí z právě probíhajícího turné What Is Mydy Rabycad? Naléhavý vokál Žofie Dařbujánové (to je ta s tou bujnou zrzavou kšticí) a syntezátory s výraznými skočnými rytmy jsou zárukou, že kalorie, které naberete v gastrouličce, zase hravě spálíte.

Alice Francis (DE)

20:30-21:30

V Kolíně žijící zpěvačka rumunského původu, která spolupracovala mimo jiné s Parov Stelar nebo Aliciou Keys, jako kdyby k nám přišla z dvacátých let minulého století. Chronicky je známá kvůli svým electroswingovým hitům a videoklipům stylizovaným do rozverné charlestonové tancovačky, ovšem v některých písních se dokáže svým plným hlasem obout i do jazzu nebo r’n’b.

Další program dasFestu