Štrásnfesty

Přijďte zažít, jak vypadají sousedské slavnosti v různých německých městech.

Drážďanský štrásnfest

Bunte Republik Neustadt

Vždycky v červnu saská metropole na Labi ožije barvami. Koná se zde totiž pouliční festival Bunte Republik Neustadt (BRN), akce výjimečná pohodou, kterou vyzařuje. Jaké to je být drážďanským sousedem? Přijďte si to na den vyzkoušet. Pokud se Vám to zalíbí, můžete se občanem BRN stát. A až se v červnu pojedete do Drážďan podívat, opravdu se tam budete cítit jako doma.

Drážďanský štrásnfest probíhá po celý den, highlightem v programu je od 17:30-18:30 hodin.

Berlínský štrásnfest

mog61 Miteinander ohne Grenzen e.V.

Berlínský spolek Miteinander ohne Grenzen (Společně bez hranic) umí dělat tak povedené sousedské akce, že za ně bývá opakovaně dekorován nejrůznějšími medailemi. Místní sousedé se společně nejen baví, ale umí si i pomoct - tak kdybyste potřebovali opravit kolo, klidně ho přivezte, berlínští přátelé se vám na to podívají. Aneb: těšte se na malý Berlín v Plzni.

Berlínský štrásnfest probíhá po celý den, v celé své kráse se představí od 17:30-18:30 hodin.

Krušnohorský štrásnfest

Do krajin, z.s.

Když si v Krušných horách vyrazíte do společnosti, je zvykem hodit se do gala, případně také zajít ke kadeřníkovi. Také na našem krušnohorském štrásnfestu budete moci navštívit kadeřnický salon a nechat si při tom na hlavě vykouzlit účes s česko-německou tématikou. Aby vám čekání rychleji uběhlo, můžete se naučit hrát na harfičku nebo zklidnit svou mysl při stone balancing workshopu.

Krušnohorský štrásnfest probíhá po celý den, v čase od 15:30-16:30 hodin Vás svým hlasem okouzlí tajuplná krušnohorská Jana Lota. Petr Mikšíček Vám pak představí další Krušnohorskou femme fatale, Marcebillu.

Brémský štrásnfest

globale° - Festival für grenzüberschreitende Literatur

Brémy jsou městem bájných brémských muzikantů - v duši města se snoubí hudba s pohádkami. Na našem brémském štrásnfestu zažijete obojí - muziku i literaturu.

Brémský štrásnfest probíhá po celý den, od 15:30-16:00 hodin při něm můžete zažít koncert jedinečného akordeonisty a čtení populárního německého autora a tvůrce filmů Akina Sipala.

Bavorský štrásnfest

Jugendbildungsstätte Waldmünchen

Bavorský štrásnfest je prostě veselý a srdečný! Sousedé z Jugendbildungsstätte Waldmünchen jej připravili tak, jak jsou zvyklí: se žongléry a kejklíři, s klasickou dechovkou a mnoha drobnostmi, které jen tak jednoduše udělají radost.

Berlínský štrásnfest probíhá po celý den, nejvíce to Bavoři rozjedou od 16:30-17:30 hodin.

Další program dasFestu