Ulice

Když Vás baví setkávat se s lidmi, které na ulici potkáváte.

Hasiči v akci

Sbor dobrovolných hasičů města Nýřany + hasiči Zeulenroda-Triebes

12:00-19:00

Co všechno umí čeští hasiči? A co naopak umí hasiči němečtí? A jak jim to jde společně? Hasiči z Nýřan a saské Zeulenroda-Triebes se již dlouhá léta pravidelně setkávají, společně absolvují výcvik a také se jen tak obyčejně přátelí a druží. Přijďte si od nich nechat ukázat, co všechno dovedou!

Slepé graffiti

LackStreicheKleber

12:00-16:00

Staňte se součástí tvorby monumentálního uměleckého díla! Německý umělec Stefan Schwarzer výtvarně ztvární podobu Plzně. Ne na základě dojmů svých, ale těch, které mu zprostředkujete právě Vy!

Zachráněné kulturní dědictví

Omnium + Entente Florale + Národní kulturní památka Vyšehrad + Heimatpflegerin der Sudetendeutschen

Stavební památky se často stávají pojítkem mezi Čechy a Němci. Zásluhou velké píle nadšenců z obou zemí se za posledních dvacet let s naší pomocí podařilo zejména v pohraničí oživit řadu staveb a vrátit jim jejich ztracenou tvář. Na výstavě se můžete pokochat příklady, kdy se opravy obzvláště povedly.

Moving Orchestra

CreWcollective

15:00-16:00

Projekt Moving Orchestra se vyvinul z dlouhodobého zájmu jeho českých a německých členů o improvizaci a její uplatnění na současné scéně živého umění. Improvizace na jevišti je jedna z nejodvážnějších disciplín – od performera vyžaduje bytí v momentu, soustředění, napojení se na situaci a diváka. Divák má naopak možnost přímo se účastnit tvůrčího procesu a spolu s performerek zažít momenty rozhodování, výzvy a interakce s ostatními na jevišti.

Long Vehicle Circus

14:00

Long Vehicle Circus je v Čechách naprosto ojedinělý projekt, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a klaunství.

Počátek projektu se datuje do druhé poloviny roku 2009, kdy absolventi pražské AMU pod režijním vedením Adama Renče vytvořili své první chůdařské vystoupení Gangsterka, které mělo premiéru v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji.

Další program dasFestu